Domů Hlavní zprávy VIDEO: Požár odpadu na skládce Celio na Mostecku zaměstnal osm hasičských jednotek

VIDEO: Požár odpadu na skládce Celio na Mostecku zaměstnal osm hasičských jednotek

0
Sdílet
Hasiči zasahují u požáru skládky Celio. Autor: Hasiči Horní Jiřetín

Mostecko – Vidoereportáží se vracíme k úternímu rozsáhlému požáru komunálního odpadu na skládce Celio na Mostecku, kde zasahovalo osm hasičských jednotek. Ze skládky stoupal hustý sloup černého dýmu, který byl viděn desítky kilometrů. Podle mluvčího krajských hasičů Lukáše Marvana hořela plocha o velikosti přibližně 100x 100 metrů.

Při požáru skládky odpadu Celio v Litvínově na Mostecku byl vyhlášen druhý stupěň požárního poplachu. Na místě zasahovaly profesionální, dobrovolné i podnikové jednotky hasičů z celého Mostecka.

O podvečerním požáru jsem aktuálně informovali již v úterý. Tentokrát se videoreportáží vracíme k rozsáhlému požáru očima zasahujícíh hasičů. Redakci Události112.cz se podařilo získat záznamy z kamer zasahujících dobrovolných hasičů z Meziboří, kteří stejně jako ostatní, pomáhali s likvidací požáru, a to až do pozdějších úterních hodin.

Podívejte se na exkluzivní video, jak složitě se hasiči dostávali k místu požáru i na samé požářiště skládky.

VIDEOREPORTÁŽ Z POHLEDU ZASAHUJÍCÍCH HASIČŮ… 

Zásah hasičů u rozsáhlého požáru skládky Celio na Mostecku

Požáry na skládce Celio přitom nejsou výjimečné. Lidé se proto na sociální síti například podivují nad tím, že společnost nemá svou vlastní podnikovou jednotku hasičů.

V září loňského roku v areálu skládky hořela hala na zpracování odpadů. Škoda tehdy přesáhla několik desítek milionů korun. Na skládce komunálního odpadu Celio přitom hoří opakovaně. 

PSALI JSME TAKÉ: AKTUÁLNĚ: Mohutný požár skládky Celio na Mostecku zaměstnává několik hasičských jednotek

Autor: Honza Vraný

 

 

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na