Domů Hlavní zprávy Silvestrovská noc u zdravotnických záchranářů na jihu Moravy, zasahovali u 131 případů

Silvestrovská noc u zdravotnických záchranářů na jihu Moravy, zasahovali u 131 případů

0
Sdílet
Záchranná služba - posádky ZZS, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Jihomoravského kraje

Brno – Záchranná služba Jihomoravského kraje během silvestrovských a novoročních oslav realizovala (18:00 – 6:00) celkem  131 výjezdů. 53x vyjížděly posádky od večerních hodin do půlnoci, 78x pak od půlnoci do rána. Ve srovnání s předchozími roky nejde o nijak závratné číslo (2011-132 akcí, 2012-141 akcí, 2013-183, 2014-153, 2015-137).

Rekordní byl však počet zranění v souvislosti s neopatrným zacházením se zábavní pyrotechnikou. K takovým případům vyjížděly naše posádky během hodiny kolem půlnoci celkem 8x. Poprvé už krátce před půlnocí do Ostopovic, kde byl mladý muž zasažen odpálenou pyrotechnikou do oka. Po ošetření jej záchranná službapřevezla na oční oddělení FN v Bohunicích.

Další případy následovaly po půlnoci (2xZN, 1xHO, 3xBV, 1xBK). Většinou šlo o lehká zranění v oblasti očí nebo poranění horních končetin.

V podvečerních hodinách záchranná služba (ZZS JmK) zasahovala v Rajhradu, kde muž středního věku a stejně stará žena spadli v opilosti do řeky a došlo u nich k podchlazení. Přivolaný lékař spolu se záchranáři je po poskytnutí přednemocniční péče transportovali na interní oddělení FN na Pekařské.

Celkem 34x během noci byla záchranná služba vyslána k úrazům, většinou v souvisloti s nadměrným požitím alkoholu, kdy si lidé nejčastěji způsobili zranění hlavy anebo končetin.

Brněnské posádky měly jako již tradičně rušnější silvestrovskou službu, na Brno a okolí připadlo celkem 74 akcí.

Autor:
Hedvika Kropáčková
– tisková mluvčí 
ZZS Jihomoravského kraje