Domů Z regionu Jihomoravský kraj Silnici první třídy si pletli s dálnicí. Neukázněným řidičům policisté uložili vysoké...

Silnici první třídy si pletli s dálnicí. Neukázněným řidičům policisté uložili vysoké pokuty!

0
Sdílet
foto-policie ČR
Dopravní kontroly řidičů - Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv Policie ČR

Znojemsko – Denně jsme přistihli řidiče, kteří nerespektovali maximální povolenou rychlolst jízdy. Tři dokonce překročili i rychlost, kterou mohou jet po dálnici!
V pátek v osmnáct hodin jel třicetiletý muž ze Znojemska s VW Passat po silnici I/53 a v úseku mezi křižovatkami na obce Mackovice a Kašenec jsme u něho zaznamenali rychlost 139 km/h.
V sobotu pár minut po dvacáté hodině jsme ve stejném úseku naměřili hodnotu 138 km/h u vozidla Audi A4. Za volantem seděl padesátiletý muž z našeho regionu.
V neděli krátce před půl devátou hodinou večerní neunikl naší pozornosti VW Passat na silnici I/38 v úseku mezi obcí Grešlové Mýto a křižovatkou na obec Vesce. Šestatřicetiletý muž z Třebíčska tudy s VW Passat uháněl rychlostí 139 km/h.
Na místě jsme jim uložili blokovou pokutu dva a půl tisíce korun. Jestliže se obdobného dopravního přestupku dopustí v průběhu dvanácti po sobě jdoucích měsíců opakovaně, čeká je vedle další pokuty i zákaz činnosti.

 

Autor:
por. Mgr. Lenka Drahokoupilová,
tisková mluvčí
Policie České republiky
– KŘP Jihomoravského kraje