Domů Z regionu Plzeňský kraj Šílený řidič zběsile ujížděl Plzeňským policistům, při honičce naboural dvě policejní auta

Šílený řidič zběsile ujížděl Plzeňským policistům, při honičce naboural dvě policejní auta

0
Sdílet
STOP - POLICIE, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2015)

Plzeň – 38letý muž z Horní Břízy na Plzeňsku se rozhodl nerespektovat policisty, kteří se ho v jeho osobním vozidle snažili zastavit a zkontrolovat. Muž místo aby zastavil policejní  kontrole, sešlápl plyn a začal zběsile policistům ujíždět. Svou šílenou jízdou ohrožoval nejen sebe a ostatní účastníky silničního provozu, ale také zasahující policisty. Do pronásledování se následně připojili další policejní vozy.

O případu dnes informoval plzeňský policejní mluvčí Jan Koželuh s tím, že kriminalisté z Městského ředitelství policie Plzeň se v současné době zabývají případem násilí proti úřední osobě. Tohoto jednání se měl dopustit 38letý muž z Horní Břízy, když dne 28. ledna v ulici Nepomucká jako řidič osobního vozidla Škoda Felicia nerespektoval zvukové a světelné znamení k zastavení svého vozidla dávaného ze strany služebního vozidla Policie České republiky.

Do pronásledování vozidla se přidaly další hlídky policie. 

„Hlídka tyto pokyny dala řidiči na základě zjištění, že je jeho vozidlo v přední části poškozené a pod vozidlem se nachází přední nárazník. Poté, co řidič nereagoval na výzvy k zastavení, začal s vozidlem ujíždět,“ uvedl mluvčí plzeňské policie Jan Koželuh.

„Muž svojí riskantní jízdou bezprostředně ohrožoval jak ostatní účastníky v silničním provozu, tak i samotné policisty, přičemž úmyslně narazil do dvou služebních vozidel. Policisté muže následně dojeli v ulici Mikulášské náměstí, kdy řidič vjel do protisměru jednosměrné ulice, kde vozidlo odstavil a začal z místa utíkat. Policisté ho však v prostoru křižovatky ulic Jablonského a Sladkovského dostihli a na místě zadrželi,“ upřesnil policejní mluvčí a doplnil, že poté ho zasahující policisté podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu s pozitivním výsledkem 1 promile a orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek s pozitivním výsledkem na amphetamin.

Muž byl dnes umístěn do vazby.

„Kriminalisté v této věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, výtržnictví a poškození cizí věci. Muži za výše uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody až na šest let, “  doplnil mluvčí policie.

-jb, pov