Domů Hlavní zprávy Šest osob ošetřených při požáru v Opavě, dle sdělení krajských záchranářů ZZS...

Šest osob ošetřených při požáru v Opavě, dle sdělení krajských záchranářů ZZS MsK

0
Sdílet
Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2016)

Opava – Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly spolu s ostatními složkami integrovaného záchranného systému během Štědrého večera u požáru v Opavě. Informaci o události převzali operátoři tísňové linky 155 krajské záchranky 24. prosince, čtvrt hodiny před jednadvacátou hodinou. Podle informací záchranářů mělo v panelovém domě dojít k požáru vánočního stromku. Na pomoc vyjely tři týmy záchranné služby z Opavy a Vítkova. Informoval o tom redakci webu Události112.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.


24. PROSINEC Z POHLEDU HASIČŮ V KRÁLOVÉHRADECKÉM KRAJI: Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v neděli 24. prosince celkem 15 událostí


Záchranáři ošetřovali celkem šest osob, které byly požárem zasaženy. Všechny byly při vědomí a mimo přímé ohrožení života, jejich postižení byla středně závažná.

Jednalo se o tři děti – dívku ve věku třinácti let a dva chlapce ve věku osmi a třinácti let. Pomoc zdravotníků potřebovala také osmnáctiletá slečna, osmatřicetiletá žena a třiapadesátiletý muž. Všichni pacienti se při požáru nadýchali zplodin hoření a došlo k jejich intoxikaci oxidem uhelnatým.

Posádky záchranné služby poskytly postiženým přednemocniční neodkladnou péči – podaly kyslík, podle potřeby léky a zajistily transport do zdravotnického zařízení,“ doplnil mluvčí záchranářů a upřesnil, že malí pacienti byli předáni na dětském oddělení, dospělí na interní ambulanci, a to ve Slezské nemocnici Opava.

-jb, sim

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na