Domů Hlavní zprávy Senior na Karvinsku upadl, při pádu hlavou prorazil skleněnou výplň dveří

Senior na Karvinsku upadl, při pádu hlavou prorazil skleněnou výplň dveří

0
Sdílet
Sanitka záchranné služby, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz | J.B.

Dětmarovice/Karvinsko – Doslova dramatickou záchrannou akci mají za sebou Karvinští záchranáři, kteří vyjížděli v úterý 8. srpna k seniorovi, který na schodech upadl tak nešťastně, že hlavou prorazil skleněnou výplň dveří, kde následně zůstal uvězněn. Rozbité sklo ohrožovalo seniora přímo na životě.

O záchranné akci dnes informoval Události112.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že operátoři krajského operačního střediska přijali na tísňové lince 155, těsně po desáté hodině dopoledne standardní tísňové volání o pádu ze schodů se zraněním v Dětmarovicích. Na místo proto vyjela nejbližší posádka rychlé zdravotnické pomoci z Karviné.

Situace se však ukázala být mnohem závažnější, než jak zněla prvotní telefonická informace.

„Třiaosmdesátiletého muže totiž postihla při chůzi ze schodů náhlá slabost, následkem které spadl tak nešťastně, že prorazil skleněnou výplň dveří. Zůstal při vědomí, avšak uvízlý hlavou na druhé straně dveří, přičemž trčící skleněné střepy při sebemenším pohybu přímo ohrožovaly jeho krční tepny,“ upřesnil mluvčí záchranářů.

Zasahující posádka si po zjištění situace ihned vyžádala pomoc dalšího, lékařského týmu, a také hasičů.

„Nejprve bylo nutno krytím ochránit obličej pacienta, a poté za pomocí hasičů odstranit životu nebezpečné střepy. Záchranáři upravili polohu postiženého a poté se jim podařilo jeho hlavu vyprostit bez dalšího poškození. Lékař zjistil vícečetná poranění v oblasti hlavy s krevní ztrátou, která však nebyla život ohrožující,“ doplnil mluvčí záchranné služby Humpl a upřesnil, že zasahující posádky zdravotníků pacienta zajistily krčním límcem, zavedly nitrožilní vstup a podaly infuzní roztok. Poté byl muž transportován na chirurgickou ambulanci karvinské nemocnice.

Záchranáři i v Moravskoslezském kraji evidují nárůst počtu zásahů kvůli vedru

Při nehodě na Frýdecko-Místecku byli zraněni hned tři chodci

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na