Domů Hlavní zprávy Sedlecký kopec na Mostecku se stal ledovou pastí především pro řidiče kamionů

Sedlecký kopec na Mostecku se stal ledovou pastí především pro řidiče kamionů

0
Sdílet
Hasiči z Mostu pomáhali kamionům. Foto: HZS Most
Hasiči z Mostu pomáhali kamionům. Foto: HZS Most

Mostecko – Sedlecký kopec na Mostecku potrápil několik hodin motoristy. Řidiči jedoucí z Mostu na Prahu a na Louny museli kvůli silné ledovce volit objízdné trasy. Policisté totiž úsek silnice I/15 již ve středu večer museli kvůli ledovce pro veškerou dopravu uzavřít.  V kopci tak uvízlo několik kamionů. Problémy čekaly motoristy i ve čtvrtek ráno. Těm pomohli i přivolaní hasiči z Mostu.

Řidiče kamionů, které uvízly na zledovatělé silnici, tak čekala perná noc. Kamioňáci totiž museli nechtěně přečkat chladnou zimu v kabině svých nákladních aut. „Na spánek v kabině auta jsem zvyklý. Ne však na kopci poblíž Mostu. Na podobné kalamity jsme ale naštěstí dostatečně vybaveni,“ řekl šofér Tonda z Plzně, který s kamionem uvízl ve stoupání od Sedlece na Most. Některým automobilům v důsledku dlouhého stání zamrzly brzdy a na pomoc pak musely vyjet pohotovostní servisní čety.

Na místě vedle policistů zasahovala i jednotka mosteckých profesionálních hasičů. V několika případech pak hasičské cisterny pomohly „roztlačit“ nepojízdné kamiony.

Policisté provoz pro osobní automobily otevřeli po desáté hodině dopolední. Poté úsek silnice I/15 byl zprovozněn i pro nákladní dopravu. Plné ruce práce tak měli od středečného večera i silničáři, kteří pravidelně projížděli úsekem a solili komunikaci.

Autor: 
Honza Vraný
JV PRESS
e-mostecko.cz