Domů Hlavní zprávy Záchranáři Olomouckého kraje převzali osm zbrusu nových sanitek

Záchranáři Olomouckého kraje převzali osm zbrusu nových sanitek

0
Sdílet
Předání nových sanitek. Autor: Olomoucký kraj

Olomoucko – Celkem osm nových sanitních vozů slavnostně předal Zdravotnické záchranné službě Olomouckého kraje hejtman Ladislav Okleštěk. Sanitky nahradí stávající vozidla na stanovištích ve Šternberku, Prostějově, Přerově, Olomouci a Hranicích.

„Osobně vnímám tento okamžik jako velmi významný. Nové sanitky mají perfektní parametry a jistě se v terénu osvědčí,“ uvedl během předávání hejtman Ladislav Okleštěk.

„Stáří stávajícího vozového parku Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje je v průměru kolem pěti let. Sanitky mají průměrně najeto zhruba 350 000 kilometrů. Proto je tu snaha o postupnou obnovu. Nové vozy jsou mnohem modernější – mají například více místa v prostoru, kde leží pacient. Výhodou je také možnost otevřít sanitku ze všech stran,“ doplnil Petr Hubáček, ředitel ZZS Olomouckého kraje.

VIDEO: Nové sanitky přišly na více než 24,5 milionu korun.

Nové sanitky Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje

„Celou částku hradil Olomoucký kraj ze svého rozpočtu. Už brzy ale Ministerstvo pro místní rozvoj vypíše program, z něhož bude možné žádat o dotaci na koupi sanitek. Určitě v něm chceme uspět a pořídit další vozy – tentokrát s finanční podporou státu,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

Dvě z pořízených sanitek mají náhon na všechna čtyři kola. Jezdit budou na Hranicku a Šternbersku, kde vozy musí často zdolávat méně přístupný terén.

OBRAZEM… Nové sanitky ZZS Olomouckého kraje

Zdravotnická záchranná služba má v současné době celkem 53 sanitních vozů.

Hejtman Ladislav Okleštěk se pravidelně zajímá o činnost zdravotnické záchranné služby. Nedávno navštívil základnu v Olomouci, kde se seznámil nejen s chodem operačního střediska, ale prohlédl si také techniku včetně vrtulníku leteckých záchranářů.

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na