Domů Hlavní zprávy Opilý řidič sanitky převážel v Praze ležícího pacienta

Opilý řidič sanitky převážel v Praze ležícího pacienta

0
Sdílet
Řidič sanitky nadýchal. Ilustrační snímek převozní pražské sanitky

Praha – V Praze řídil sanitku s pacientem muž, který na sebe upozornil podivnou jízdou. Když policisté převozní sanitku posléze zastavili, řidič nadýchal přes jedno promile alkoholu. Potvrdil to mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Zvláštního chování řidiče sanitky si všimli policisté na pražském Smíchově ve Zborovské ulici. Řidič převozní sanitky totiž před každým semaforem, na kterém svítila červená, zapnul maják a sirénu a křižovatkou projel, následně výstražné světelné i zvukové zařízení vypnul a dále pokračoval v jízdě jako běžný řidič. Muž za volantem sanitky dále také nerespektoval vodorovné dopravní značení, přikázané směry jízdy nebo zákazy vjezdu.

Policisté proto řidiče zastavili k silniční kontrole, při níž ho podrobili testům na přítomnost alkoholu v dechu. Test byl pozitivní.

Saniťák soukromé zdravotnické spol. ASČR (nestátního zdravotnického zařízení) ale odmítal, že by před jízdou či předešlého dne požil alkohol.

VIDEO: Záznam z policejního vozidla a následné kontroly opilého řidiče převozové sanitky.

Opilý řidič sanitky (DRNR) spol. ASČR převážel pacienta

Řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Vzhledem k tomu, že se tohoto jednání dopustil při výkonu povolání, hrozí mu přísnější trest až tří let vězení.

Policisté se také budou zabývat řidičovou jízdou s majáky, ke které podle jejich zjištění neměl ani příslušné schválení. Modré majáky si tak pan řidič zapínal, jak se mu chtělo!

-jv

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na