Domů Hlavní zprávy Rvačku u užívání marihuany na Plzeňské ubytovně řešili strážníci městské policie

Rvačku u užívání marihuany na Plzeňské ubytovně řešili strážníci městské policie

0
Sdílet

Plzeň – V pondělí po 22.hod byla borská hlídka MP vyslána do ubytovny v Zahradní ulici, kde mělo v jednom z pokojů docházet k fyzickému napadání mezi ubytovanými. Hluk padajícího nábytku a hlasy dvou mužů byly tak silné, že je strážníci slyšeli i přes zavřené dveře.

Poté, co je přehlušili silným zabušením, hluk ustal, dveře se otevřely a muž držící kliku hlídce sdělil, že jej ohrožuje jeho spolubydlící.

Pak 24-letý mladík dodal, že se spolu neshodli v názorech na nějakou dívku a následně jej spolubydlící posmýkal po pokoji. Toto potvrzoval jak nepořádek uvnitř pokoje, tak slova 28-letého spolubydlícího. Ani jeden z mužů se necítil být zraněný a oba tvrdili, že je záležitost již vyřízena a hlídka může odejít. V tom se však zmýlili, neboť strážníci pod stolem zaregistrovali sušený rostlinný materiál připomínající tvarem, barvou a vůní konopí. V návaznosti na to se starší z mužů rychle pokusil uklidit ze stolu na skříň plechovou dózu. Na dotaz, co je uvnitř, neodpověděl, strážníci však jejím otevřením zjistili, že je téměř po okraj naplněna rostlinným materiálem podobným tomu pod stolem.

Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR, která si případ převzala.

Autor: 
Mgr. Dana Krausová,
metodik prevence kriminality
MP Plzeň