Domů Hlavní zprávy Rvačka na ubytovně v Jevíčku na Pardubicku skončila krveprolitím a následnou...

Rvačka na ubytovně v Jevíčku na Pardubicku skončila krveprolitím a následnou vraždou

0
Sdílet
CRIME, ilustrační foto. Autor: archiv PixaBay

Jevíčko – V brzkých ranních hodinách, v sobotu 18. února vyjížděli policejní hlídky do ubytovny v Jevíčku na Pardubicku, kde došlo ke rvačce mezi nájemníky. V jednom z pokojů policisté nalezli zraněného muže bez známek života. Zasahující policisté okamžitě začali muže oživovat. Informovala o tom pardubická policejní mluvčí Markéta Janovská.

„Na místo byla zároveň přivolána i záchranná služba, která v resuscitaci pokračovala, nicméně i přes poskytnutou pomoc 54letý muž zemřel. Čtyřiadvacetiletý spolubydlící, který měl mít údajně na konfliktu podíl využil situace a z místa činu utekl. Po několikahodinovém pátrání byl však policisty zadržen v okolních lesích, kde se skrýval,“ uvedla policejní mluvčí.

„Kriminalisté nařídili provést u zemřelého soudní pitvu, která proběhla ještě týž den, a která jednoznačně prokázala násilnou smrt. Na základě všech shromážděných skutečností byl 24letý muž obviněn z trestného činu vraždy, za což mu hrozí trest odnětí svobody na 10 až 18 let,“ upřesnila.

„Policisté vydali podnět k návrhu vzetí obviněného do vazby, který krajský státní zástupce akceptoval, a o kterém bude dnešního dne rozhodnuto Okresním soudem ve Svitavách. Motivem jednání obviněného byly osobní neshody v soužití mužů na ubytovně,“ doplnila k případu policejní mluvčí Markéta Janovská.

Policisté v Pardubickém kraji tak řeší první letošní vraždu.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na