Domů Hlavní zprávy Kriminalisté hledají svědky rvačky v metru. Aktéři, kteří od ní utíkali, srazili...

Kriminalisté hledají svědky rvačky v metru. Aktéři, kteří od ní utíkali, srazili a vážně zranili starší ženu

0
Sdílet
Bezpečnostní kamery zachytily rváče z metra. Autor: Policie ČR

Praha – Policisté třetího policejního obvodu se od soboty 21. ledna zabývají případem rvačky, která se odehrála po sedmnácté hodině ve vestibulu metra Flóra. Tři mladíci tam zaútočili na poškozeného za použití teleskopického obušku, ranami pěstí a kopy do oblasti hlavy.

Informuje o tom Jan Daněk z pražské policie. Po útoku se dal poškozený na útěk, přičemž ho útočníci pronásledovali a přitom srazili šestasedmdesátiletou ženu, která vestibulem procházela. Vlivem této srážky žena upadla na zem a vážně se zranila. Konkrétně se jednalo o zranění ramene a kyčle, což si následně po odvozu do nemocnice vyžádalo operaci.

Celým případem se v tuto chvíli kriminalisté zabývají pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, za což v případě odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.

VIDEOZÁZNAM Z ÚTOKU…

Rvačka v pražském metru

Při prošetřování případu se podařilo ustanovit totožnost jak dvou útočníků, poškozeného, tak i jedné dívky, která napadení přihlížela. Pro řádné objasnění věci by ale kriminalisté potřebovali mluvit i s ostatními šesti účastníky incidentu, které zachytily kamery.

Jeden z nich se do útoku také zapojil a poškozeného několikrát kopnul. „Kriminalisté prosí také svědky, kteří útok viděli nebo následně na místě pomáhali poškozené, aby se ozvali na linku 158,“ dodal policejní mluvčí Jan Daněk.

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na