Domů Hlavní zprávy Rozsáhlý požár zcela zničil rodinný dům v Masečíně, zasahovat musel i policejní...

Rozsáhlý požár zcela zničil rodinný dům v Masečíně, zasahovat musel i policejní kynolog

0
Sdílet

Masečín – Ve čtvrtek 26. května v ranních hodinách byl ohlášen velký požár rodinného domu v okrese Praha – západ, v místní části Hvozdy, obce Masečín, která spadá pod Štěchovice.

O požáru informoval Zdeněk Stoklasa krajský vyšetřovatel hasičů s tím, že podle prvotní informace byl dům zasažen požárem v plném rozsahu. Operační středisko na místo postupně vyslalo jednotky profesionálních hasičů ze stanic Jílové, Řevnice a Dobříš, kterým vyjely na pomoc jednotky SDH obcí Štěchovice, Dolní Jirčany, Dobříš, Jílové, Hradištko, Davle, Netvořice a Masečín.

„Vzhledem k rozsahu požáru a počtu nasazených sil byl ihned vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu. Zásah probíhal několika proudy v dýchací technice. Na místo události byla vyslána i členka posttraumatického týmu. Velitel zásahu povolal také experty z Technického ústavu požární ochrany a policejního kynologa se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření,“ vysvětlil Stoklasa.

pozar-domu-pribram-HZSScK2
Rozsáhlý požár zcela zničil rodinný dům v Masečíně, velitel zásahu povolal také experty z Technického ústavu požární ochrany a policejního kynologa. Foto: HZS SčK , Územní odbor Příbram.

„Požár se podařilo lokalizovat po hodině a půl, ve 14:53 hodin byl odvolán druhý poplachový stupeň a začala redukce jednotek. Po závěrečné prohlídce a průzkumu termokamerou byla v 18:51 hodin nahlášena likvidace. Do rána dohlídku požářiště zajišťovala domácí jednotka SDH Masečín, v půl osmé po kontrole místa události pak velitel Řevnické stanice profesionálních hasičů dozor ukončil,“ doplnil vyšetřovatel hasičů Zdeněk Stoklasa.

pozar-domu-pribram-HZSScK3
Hasičské jednotky likvidují rozsáhlý požár rod. domu v okrese Praha – západ, v místní části Hvozdy obce Masečín, která spadá pod Štěchovice. Foto: HZS SčK , Územní odbor Příbram.

 

 

Požár rodinný dům prakticky zničil. Příčina vzniku požáru je ve stádiu vyšetřování.

-sim, red.

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar