Domů Dopravní nehody V Rožnově pod Radhoštěm havarovala tři vozidla, pro zraněné přiletěl vrtulník

V Rožnově pod Radhoštěm havarovala tři vozidla, pro zraněné přiletěl vrtulník

0
Sdílet
HZS ZLK
Po nehodě tří vozidel v Rožnově pod Radhoštěm museli hasiči vyprošťovat. Autor: HZS Zlínského kraje

Rožnov pod Radhoštěm – V sobotu 20. května, krátce před osmnáctou hodinou došlo v křižovatce ulic Kramolišov a Partyzánská v Rožnově pod Radhoštěm k vážné dopravní nehodě, při které se zranili řidička i řidič z obou vozidel a také malé dítě, které v jednom z havarovaných  vozidel cestovalo. 

O dopravní nehodě informoval krajský mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil s tím, že jako první dorazili na místo rožnovští hasiči. V havarovaném vozidle zn. Škoda zůstala zaklíněna zraněná řidička. Hasiči hydraulických vyprošťovacích zařízení odstranili dveře a dělící sloupek na levé straně vozidla, zraněnou řidičku spolu se záchranáři stabilizovali a pomocí páteřové desky vytáhli z vraku.

OBRAZEM: Vážná dopravní nehoda v Rožnově pod Radhoštěm zaměstnala všechny záchranné složky

Po přeložení na vakuová nosítka ji připravili k transportu do vrtulníku, který přistál na místě události. Spolu s řidičkou bylo vrtulníkem transportováno i malé dítě, které s ženou cestovalo ve vozidle a bylo také zraněno.

Letečtí záchranáři spolupracovali při poskytování přednemocniční neodkladné péče u čtyřiadvacetileté ženy, která byla hasiči vyproštěna z havarovaného osobního vozidla.

„Zasahující lékaři u ní zjistili pravděpodobné poranění v oblasti pánve. Týmy záchranářů jí podaly léky tlumící bolest, infusní roztok, zajistily pacientku krčním límcem a uložily do vakuové matrace. Vrtulník poté postiženou přepravil do Fakultní nemocnice v Ostravě. Spolu se ženou byla do zdravotnického zařízení transportována také tříletá dívka s poraněním hlavy“, sdělil k nehodě mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

„V druhém vozidle zn. Citroen cestoval v okamžiku nehody pouze řidič. Ten z nehody vyvázl pouze s lehčím poraněním a byl ošetřen na místě. Ve třetím vozidle zn. Volkswagen cestovaly čtyři osoby. Ty byly nezraněny,“ uvedl Netopil.

„Po vyproštění a transportu zraněných do vrtulníku hasiči zajistili místo nehody, zabezpečili havarovaná vozidla proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin,“ doplnil k nehodě mluvčí hasičů a upřesnil, že na místě pak zůstala jednotka hasičů z Rožnova pod Radhoštěm, která po vyšetření nehody policisty dokončí nezbytné likvidační a úklidové práce.

PSALI JSMEU obce Hovězí na Vsetínsku spadl muž se stromu, do nemocnice ho přepravil vrtulník záchranářů

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na