Domů Dopravní nehody Řidička vozidla Ford Fiesta, nadýchala při dopravní nehodě přes tři promile

Řidička vozidla Ford Fiesta, nadýchala při dopravní nehodě přes tři promile

0
Sdílet
Dopravní nehoda s alkoholem.

 Olomoucko – V neděli kolem půl šesté odpoledne, došlo v křižovatce silnic II/446 a II/4449 k dopravní nehodě dvou osobních vozidel.

Z prvotního šetření vyplývá, že 45letá řidička, která jela vozidlem Ford Fiesta po ulici Šumperské v Uničově a v křižovatce obou komunikací měla odbočovat vpravo, z prozatím přesně nezjištěných příčin přejela do protisměru, kde narazila do stojícího osobního motorového vozidla Renault Laguna, řízeného 38letou řidičkou, které jelo ve směru od Dlouhé Loučky.

Policisté provedli u obou řidiček orientační dechové zkoušky. U 38leté řidičky byla negativní, u 45leté řidičky pozitivní. Policisté jí naměřili přes 3‰ alkoholu v dechu. Řidičský průkaz řidičce policie zadržela již 30.9.2017 a nyní ji mohly pouze zakázat další jízdu.

Řidička vozidla Ford Fiesta je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Nehoda se obešla bez zranění. Předběžně byla celková hmotná škoda vyčíslena na 15 000 korun. Přesné příčiny nehody a její okolnosti jsou v šetření policistů Dopravního inspektorátu Olomouc.

Zdroj:por. Mgr. Irena Urbánková  PČR OL.KR.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na