Domů Hlavní zprávy Řidiči pozor u přeplněných nákupních center! Vánoční nákupní „chaoz“ je v plném...

Řidiči pozor u přeplněných nákupních center! Vánoční nákupní „chaoz“ je v plném proudu

0
Sdílet
Dopravní nehoda u jednoho z obchodních domu. Autor: Oldřich Hájek / e-mostecko.cz

Praha/ČR – Řidič a chodci pozor! Nákupní centa a obchodní domy v těchto dnech „praskají ve švech,“ jak se lidově říká. Policisté a to nejen v hlavním městě zaznamenali, již desítky dopravních nehod, které mají jednoho jmenovatele „nepozornost“.

Nedbalost a nepozornost a to nejen samotných řidičů, ale také i chodců, kteří se nedívají kolem sebe, nedávají pozor a bohužel mnohdy končí pod koly vozidel. Následky jsou někdy i fatální.

Nákupní horečka bude tento týden vrcholit, tak se nedá očekávat žádná změna. Řidiči i chodci by proto měli být více opatrnější, než kdy jindy.

O problémech v dopravě spojené s předvánoční nákupní horečkou informuje dnes regionální web e-mostecko.cz s tím, že v dnešní uspěchané době často zapomínáme na základní pravidlo v silničním provozu na pozemních komunikacích, (které jsme se učili již na základní škole, popř. autoškole) a to je:,,PŘEDNOST ZPRAVA“ ( tzv. pravidlo pravé ruky), která platí vždy, když není upravena přednost dopravním značením. V tomto případě musíme dát přednost všem vozidlům přijíždějících zprava.

U některých obchodních domů na toto pravidlo upozorňují dopravní značky při vjezdu na parkoviště.

-jb