Domů Dopravní nehody Řidiči, pozor na cyklisty! Na Karlovarsku došlo ke dvěma střetům cyklistů s...

Řidiči, pozor na cyklisty! Na Karlovarsku došlo ke dvěma střetům cyklistů s automobilem

Stažení cyklisté skončili v péči záchranářů...

0
Sdílet
Dopravní nehoda - střet cyklisty s automobilem na karlovarsku. Autor: Policie ČR

Sokolov/K. Vary – Dne 11. srpna kolem 11:30 hodin došlo v Sokolově na silnici II. třídy číslo 210 na kruhovém objezdu ulic Rokycanova, Husitská a Vítězná k dopravní nehodě mezi osobním vozidlem a jízdním kolem.

DN - střet cyklisty s osobním vozidlem na Karlovarsku. Autor: POLICIE ČR
DN – střet cyklisty s osobním vozidlem na Karlovarsku. Autor: POLICIE ČR

K dopravní nehodě mělo dojít tak, že 44letý řidič vozidla Škoda jel po ulici Rokycanova směrem ke kruhovému objezdu, kde zřejmě nerespektoval svislou dopravní značku č. P4 „Dej přednost v jízdě“, najel na kruhový objezd a nedal přednost v jízdě po kruhovém objezdu jedoucímu 50letému cyklistovi. Následně došlo ke střetu vozidla a jízdního kola.

Při dopravní nehodě byl zraněn cyklista, který byl z místa dopravní nehody převezen sanitkou záchranné služby do nemocnice. Policisté u řidiče i cyklisty vyloučili přítomnost alkoholu provedenou dechovou zkouškou. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 6 tisíc korun.

DN - střet cyklisty s osobním vozidlem na Karlovarsku. Autor: POLICIE ČR
DN – střet cyklisty s osobním vozidlem na Karlovarsku. Autor: POLICIE ČR

Ve stejný den o tři hodiny později došlo k další dopravní nehodě mezi osobní vozidlem a jízdním kolem. Tentokrát řídila 29letý řidička osobní vozidlo Ford v Karlových Varech po ulici Hynaisova, kdy na křižovatce s ulicí Na Vyhlídce zřejmě nedala přednost v jízdě 65letému cyklistovi, který jel na svém jízdním kolem po ulici Na Vyhlídce směrem od nemocnice k do lázeňské části města.

Následně došlo ke střetu vozidla Ford a jízdního kola, kdy cyklista spadl přes řídítka na komunikaci. Při dopravní nehodě utrpěl zranění, se kterým byl převezen sanitkou záchranné služby do nemocnice. Policisté u řidičky i cyklisty vyloučili alkohol provedenou dechovou zkouškou. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 20 tisíc korun.

Obě dopravní nehody jsou nadále v šetření dopravních policistů.

Autor:
nprap. Kateřina Krejčí
Policie ČR
KŘP Karlovarského kraje