Domů Hlavní zprávy Řidiči pozor! Do Alp už jen se zimáky!

Řidiči pozor! Do Alp už jen se zimáky!

0
Sdílet
Zímní pneumatiky na vozidle, ilustrační foto. Autor: PixaBay

Praha / Zahraničí – Sice legislativa u nás říká o užívání zimních pneumatik něco, ale počasí situaci mění. Naši kolegové z partnerských autoklubů nás informovali, že do horských oblastí Alp nad 1200 m.n.m. se smí od dnešního dne jezdit jen se zimními pneumatikami a někde budou muset řidiči nasadit i řetězy.

Konkrétně se to týká Alpských oblastí v Rakousku, Švýcarsku, Francii a Itálii. I ti kteří pojedou po hlavních tazích jako je Taurenská a Brennerská dálnice, Gotthard nebo San Bernardino by měli mít již obuty zimní pneumatiky.

Žádný Alpský lyžařský výlet bez zimních pneumatik!

Pokud jedete do hor o víkendu, měli byste už vyjíždět na silnice se zimními pneumatikami a raději si přibalte sněhové řetězy. Sice naše legislativa v současné době nepřikazuje zimní obutí, ale pneumatiky v daných státech musí odpovídat podmínkám na silnicích. Konkrétně to znamená to, že řidiči jsou ohroženi pokutou při jízdě po zasněžené silnici na letních pneumatikách a může se stát, že při dopravní nehodě budete mít komplikace s pojišťovnou.

Od kdy jsou legislativně povinné zimní pneumatiky v Alpách?

  • Francie – pokud jsou zimní podmínky (sníh, led, námraza)
  • Švýcarsko – zimní pneumatiky jsou doporučené, ale pokud zablokujete silnici s letními, dostanete pokutu
  • Itálie – v Itálii neexistují jednotné předpisy na užívání zimních pneumatik, ale na severu země jsou povinné od 15. října do 15. dubna
  • Německo – pokud jsou zimní podmínky (sníh, led, námraza)
  • Rakousko – 1. listopadu až 15. dubna, pokud jsou zimní podmínky (sníh, led, námraza)

Zdroj: ÚAMK

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na