Domů Dopravní nehody Řidič zemřel zaklíněný v havarovaném autě, které sjelo do koryta potoka a...

Řidič zemřel zaklíněný v havarovaném autě, které sjelo do koryta potoka a převrátilo se na bok

0
Sdílet
Tragická nehoda na Zlínsku. Autor: HZS Zlínského kraje
Tragická nehoda na Zlínsku. Autor: HZS Zlínského kraje

Zlín – Tragicky skončila nehoda osobního vozu v Halenkově na Zlínsku, jehož řidič dosud z nezjištěných příčin vyjel ze silnice do koryta potoka, kde se převrátilo na bok. Muž za volantem zůstal uvězněn ve voze. Oživit se ho přivolaným záchranářům ale bohužel již nepodařilo.

U nehody zasahovali profesionální hasiči ze stanice Vsetín a místní dobrovolní hasiči z Halenkova. Ti také na místo dorazili jako první a hned se připojili k policistům a dalším občanům, kteří vytáhli bezvládné tělo řidiče z vozidla a pokoušeli se ho oživit. K resuscitaci se následně připojili i profesionální hasiči a záchranáři. Přes veškerou snahu všech zúčastněných se řidiče oživit nepodařilo.

Hasiči rovněž zajistili havarované vozidlo, které v korytě potoku leželo převrácené na levém boku. Únik provozních kapalin zjištěn nebyl. Velitel zásahu povolal na místo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Otrokovice s vyprošťovacím automobil. Po příjezdu otrokovických hasičů bylo vozidlo vytaženo pomocí lanového navijáku.

Autor:
por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje