Domů Dopravní nehody Řidič v Ostravě nacouval do chodkyně, z místa nehody bezohledně ujel!

Řidič v Ostravě nacouval do chodkyně, z místa nehody bezohledně ujel!

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2016)

Ostrava – Zatím neznámý řidič v Ostravě – Porubě nacouval s osobním vozidlem do chodkyně. Žena utrpěla zranění. Bezohledný řidič žene nejen, že neposkytl první pomoc, ale z místa nehody bezohledně ujel!  Nyní, po něm pátrají policisté.

Aktuálně o případu informovala Události112.cz ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Ostravský policejní komisař zahájil úkony trestního řízení pro trestné činy ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. K dopravní nehodě došlo dne 27. prosince 2017, kolem 16.30 hodin v Ostravě-Porubě na komunikaci U Soudu. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že zatím neznámý řidič v průběhu couvání narazil do chodkyně. Žena v důsledku nárazu a pádu na vozovku utrpěla středně těžké poranění, které si vyžádá léčení zřejmě delší sedmi dnů, nepřevyšující dobu šesti týdnů.


PSALI JSME: Za volant sedl opilý! V Uničově ho zadrželi policisté


Poté, co měl řidič dosud neustanoveného vozu bílé barvy 84letou chodkyni srazit, neměl ženě poskytnout pomoc a z místa nehody měl ujet.

Dále bylo zjištěno, že po nehodě měl řidič i jeho spolujezdkyně vystoupit z vozu, zjišťovat situaci, žena pak měla seniorku doprovodit k objektu spořitelny a místo, aniž by přivolali pomoc záchranářů, měli opustit. Pomoc pak přivolal zaměstnanec bankovního ústavu,“ doplnila mluvčí policie.

Policie ČR žádá případné svědky této dopravní nehody, aby jakékoliv informace sdělili na bezplatné tel. lince 158. Policisté v současné době intenzivně pátrají po řidiči, který seniorku zranil a bezohledně ujel!

Pachateli trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Řidiči, který po nehodě neposkytl zraněné osobě pomoc, hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

-sim

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na