Domů Dopravní nehody Řidič nedbale zaparkoval svého miláčka a ten samovolně narazil do dopravního značení

Řidič nedbale zaparkoval svého miláčka a ten samovolně narazil do dopravního značení

0
Sdílet
Ilustrační snímek policejného vozu. Autor: Honza Vraný

Vysočina – Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala v sobotu 14. října dvacet minut před polednem v Pelhřimově.

Dvaašedesátiletý že řidič osobního automobilu Ford Focus zaparkoval své vozidlo před hlavním vchodem hřbitova na místní komunikaci na ulici Křemešnická v obci Pelhřimov. Od vozidla se vzdálil, ale neučinil taková opatření, aby vozidlo nemohlo ohrozit bezpečnost provozu na komunikaci. Osobní vozidlo se samovolně rozjelo a poškodilo betonový schod s betonovým tarasem a sloupek svislé dopravní značky. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění osob.

Při dopravní nehod vznikla hmotná škoda ve výši 55 00 korun. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Věc dopravní nehody policisté vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení.

V souvislosti s touto dopravní nehodou apelujeme na všechny řidiče, aby při parkování vozidla věnovali patřičnou pozornost zajištění vozidla proti samovolnému rozjezdu. Samovolné rozjetí vozidla může způsobit dopravní nehodu a v případě, že by takové vozidlo srazilo chodce či cyklistu, mohou být následky fatální.

Proto je zapotřebí zejména u starších vozidel nepodceňovat technický stav vozidla a mát na paměti, že je nutné, aby byly funkční ruční brzda.

Zdroj: JUDr. mjr. Dana Čírtková PČR Vysočina

 

Čtěte také:  Ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Jiří Pelikán dnes odpoledne podepsal smlouvu s firmou INTAR a.s., která zajistí přípravu projektové dokumentace pro výstavbu nové požární stanice na ulici Lidická v Brně.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na