Domů Hlavní zprávy Dlouholetá ředitelka jirkovských strážníků Marta Bendová rezignovala

Dlouholetá ředitelka jirkovských strážníků Marta Bendová rezignovala

0
Sdílet
Exředitelka jirkovských strážníků Marta Bendová. Autor. MÚ Jirkov

Jirkov – Strážníci v Jirkově na Chomutovsku jsou aktuálně bez velení. Dlouholetá ředitelka Městské policie Jirkov Marta Bendová totiž rezignovala na svou funkci, a to bez udání důvodu. Informuje o tom město Jirkov.

Důvod své rezignace Marta Bendová ale neuvedla. Došlo k tomu ale po vzájemné dohodě se starostou Jirkova Radkem Štejnarem, který je zároveň hlavním velitelem městské policie.

„Legislativně i ekonomicky fungovala městská policie perfektně. Kde to skřípalo, byla oblast psychologie uvnitř týmu,“ řekl starosta s tím, že tato dovednost je pro ředitele městské policie důležitá.

„Nejde o partu kluků v dílně, jde o strážníky. Jakékoli špatné vazby uvnitř takového týmu se mohou projevit v ulicích, což by bylo špatně.“

Dosavadní šéfka jirkovských strážníků Marta Bendová přitom vedla městskou policii necelých deset let. U městské policie ale i nadále zůstává, ředitelkou bude do 30. dubna. Radní vzali její rezignaci na vědomí a rozhodli se co nejrychleji vypsat výběrového řízení na nového ředitele či ředitelku městské policie v Jirkově.

Zdroj: Městský úřad Jirkov

PSALI JSME TAKÉ: Policie ČR představila veřejnosti novou výstrojní součástku, speciální policejní vesty

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na