Domů Hlavní zprávy Recidivisté se v Teplicích zaměřili na vykrádání zaparkovaných aut

Recidivisté se v Teplicích zaměřili na vykrádání zaparkovaných aut

0
Sdílet
Ilustrační snímek policejního vozu. Autor: Honza Vraný/JV PRESS
Ilustrační snímek policejního vozu. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Teplice – Policisté v uplynulých týdnech zaznamenali zvýšený počet vloupání do motorových vozidel v Teplicích a díky přijatým opatřením se jim podařilo dopadnout zloděje, kteří se této trestné činnosti dopouštěli. V uplynulých dnech vyšetřovatel obvinil dva muže ve věku 39 a 35 let z trestných činů krádeže, poškození cizí věci, neoprávněného užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

V průběhu několika po sobě jdoucích dnů se společně vloupali do nejméně čtyř motorových vozidel, dvě z nich vykradli, jedno se pokusili neúspěšně ukrást a další se jim podařilo nastartovat a z místa činu s ním odjet. Kradeným vozem pak přijeli k teplické restauraci, do které se vloupali a odnesli si z ní dvě pokladničky s finanční hotovostí. Za volantem se vystřídali a to i přesto, že mají oba vysloven zákaz řízení motorových vozidel.

Kromě toho, že trestnou činnost páchali společně, se krádežím věnovali i „sólově“. Starší muž je podezřelý, že se vloupal do nejméně tří dalších aut, ze dvou pak odcizil autorádia, ale i sluneční brýle, zavírací nůž a další věci, které se dají na „černém trhu“ zpeněžit. Mladší muž také nezahálel, okradl například svou sestru, u které bydlel, o notebook, nebo známého muže, ke kterému nastoupil do auta o mobil, je také podezřelý, že v jedné z teplických restaurací odcizil ze šatní skříňky šest set korun.

Oba spolupachatelé jsou policistům dobře známými recidivisty, starší už byl v minulosti odsouzen 15krát, jeho mladší komplic stál před soudem v osmnácti případech. Z důvodné obavy, že by na svobodě v krádežích pokračovali, zaslal vyšetřovatel státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby, který soudce akceptoval. Oba spolupachatelé, kteří se teprve na podzim loňského roku vrátili z výkonu trestu odnětí svobody, tak budou na soud čekat za mřížemi, maximálně jim hrozí tříleté vězení.

Autor:
Dan Vítek
mluvčí teplické policie