Domů Z regionu Praha Reakce Policie ČR na události v Mnichově. Policie aktivně reaguje na události,...

Reakce Policie ČR na události v Mnichově. Policie aktivně reaguje na události, ke kterým došlo v německém Mnichově

0
Sdílet
Policejní težkooděnci, ilustrační foto. Autor: archiv Události112 / Ivan Noha
Policejní težkooděnci, ilustrační foto. Autor: archiv Události112 / Ivan Noha

Praha/Zahraničí – V rámci preventivních protiteroristických opatření, která jsme přijali na konci května po teroristických útocích v Bruselu, jsme nyní zvýšili kontrolní a hlídkovou činnost především se zaměřením na nákupní centra a další místa s větší koncentrací osob.

Dalším přijatým opatřením je posílení výkonu služby na česko – německé hranici, kde realizujeme namátkové kontroly především na hraničních přechodech s Bavorskem. Pro případ potřeby je k dispozici také vrtulník Letecké služby Policie ČR a další zálohy.

Policie ČR situaci v Německu nadále sleduje a na získávání a vyhodnocování informací spolupracujeme se zahraničními partnery.

Situace v Německu je nyní značně nepřehledná, v současné době však nemáme informace nasvědčující hrozícímu nebezpečí na území České republiky.

„V případě, že dojde k jakémukoliv vývoji či ke změně bezpečnostní situace, jsme připraveni okamžitě reagovat a zajistit bezpečnost občanů České republiky,“ uvedl k situaci policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý.

Autor: kpt. Bc. Jozef Bocán
 – tiskový mluvčí,
Policejní prezidium ČR