Domů Hlavní zprávy RALLYE OSTROV 2018. Mezinárodní metodické cvičení složek IZS

RALLYE OSTROV 2018. Mezinárodní metodické cvičení složek IZS

0
Sdílet
Oficiální Logo-Rallye-Ostrov. Zdroj: ZZS Ústeckého kraje

Tisá – Už pátý ročník metodického cvičení Rallye Ostrov připravila Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje. Celkem devět úkolů, z toho dva noční, bylo připraveno pro 22 posádek. V rámci projektu „Přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických záchranných služeb“ se cvičení už podruhé zúčastnily posádky ze sousedního Německa. Zahájení cvičení se zúčastnil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Zprava ředitel krajského policejního ředitelství Jaromír Kníže, ředitel krajské záchranky MUDr. Ilja Deyl a jeho náměstek Petr Bureš. Foto(Zdroj): kr-ustecky.cz | ZZS UK.

Jubilejní pátý ročník ukazuje, že si cvičení získalo svoji tradici. Tato cvičení dokazují profesionalitu členů složek krajského integrovaného záchranného systému, kterou potvrzují při řešení všech mimořádných událostí. Záchranářům bych moc přál, aby se s takovými situacemi mohli setkat v praxi minimálně,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček při zahájení.


PSALI JSME: Teroristický útok na osobní vlak – taktické cvičení složek IZS Ústeckého kraje
Ve středu 16. května v dopoledních hodinách v rámci Mezinárodního metodického cvičení složek IZS „RALLYE OSTROV 2018“ proběhlo na nádraží ČD v Chabařovicích taktické cvičení složek IZS. 

Záchrana ženy po pádu z 15 metrové výšky, přejetí milenců traktorem, kolaps pacienta se sluchovým postižením, intoxikace dítěte a další úkoly čekaly na záchranáře na jednotlivých stanovištích. Zdravotníci dopředu nevědí, co je kde čeká. V nesnadném terénu skalního města Ostrova u Tisé a okolí tak museli záchranáři opět ověřit své znalosti a profesionalitu. Námět úkolů je sestaven podle skutečných událostí.

Toto cvičení je nejen prověřením posádek zdravotnické záchranné služby a součinnosti s ostatními složkami IZS, ale má také vzdělávací charakter. Při vymýšlení úkolů je kladen důraz na opravdovost a úkoly jsou často inspirovány událostmi z reálných výjezdů,“ řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník.

Zdravotničtí záchranáři cvičili ve složitém a velmi náročném terénu skal v Tisé. Foto(Zdroj:) kr-ustecky.cz / ZZS UK

ZZS Ústeckého kraje, kr-ustecky.cz *
(red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na