Domů Hlavní zprávy Pyrotechnici vyjížděli na zahradu rodinného domu. Ležel tam granát

Pyrotechnici vyjížděli na zahradu rodinného domu. Ležel tam granát

0
Sdílet
Policejní pyrotechnici zasahovali u nálezu granátu. Autor: Policie ČR

Klimkovice – Policisté dostali informace o nálezu dělostřeleckého granátu, který byl nalezen při výkopových pracích na zahradě rodinného domu v obci Klimkovice. Na místo proto vyjeli pyrotechnici. Informuje o tom mluvčí Policejního prezidia ČR Ivana Nguyenová.

Po příjezdu na místo policejní pyrotechnici zjistili, že se jedná o leteckou pumu FAB 50. Po tomto zjištění policisté s hasiči ihned začali provádět evakuaci osob dvou okolních ulic cca o poloměru 300 m. V konečném počtu se jednalo o více jak 80 osob, pro které byl přistaven evakuační autobus.

Po ukončení evakuace, nastala pyrotechnická činnost zaměřená, na odšroubování zapalovače, kterým byla letecká puma osazena (konkr. APUV). Po přibližně 20 minutách se zapalovač povedlo uvolnit a vyjmout a letecká puma byla převozu schopná. Celá akce byla ukončena v 18:00 hodin a lidé se tak mohli vrátit do svých domovů.

Informace o letecké pumě FAB 50:

-trhavá letecká puma sovětského válečného letectva pro ničení objektů. Puma má plášť ze svařované ocelolitiny a taženého ocelového plechu.
-největší průměr pumy je 240mm
-celková délka pumy je 947mm
-celková hmotnost pumy je 50kg
-celková hmotnost trhavinové náplně je 24 kg TNT
-zapalovač APUV

PSALI JSME TAKÉ: Dělostřelecké granáty a protipancéřové střely nalezl muž při vyklízení své dílny v obci Dolní Ostrovec

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na