Domů Z regionu Praha První policejní kontingent se vrátil z mise v Iráku

První policejní kontingent se vrátil z mise v Iráku

0
Sdílet
První policejní kontingent se vrátil z mise v Iráku. zdroj:kpt. Ivana Nguyenová tisková mluvčí Policejního prezidia ČR

Praha – V březnu 2017 jsme vás informovali o tom, že čeští policisté odjeli do Iráku, aby se zapojili do aktivit v boji proti Islámskému státu. Pětice vybraných policistů prováděla šest měsíců výcvik tamních bezpečnostních složek a v dnešních odpoledních hodinách se vrátila zpět do Čech.

Na pražském vojenském letišti ve Kbelích je přivítal za doprovodu Hudby Hradní stráže a Policie České republiky náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku brig. gen. Petr Petřík.

„Je pro mne pocta, že mohu za vedení Policejního prezidia České republiky přivítat a ocenit pětici policistů, kteří skvěle reprezentovali naši policii a tamním kolegům předali své zkušenosti a znalosti.  Doufám, že i druhý kontingent, jehož mise bude trvat do března příštího roku, se v pořádku vrátí do svých domovů,“ uvedl brig. gen. Petr Petřík.

Naši policisté jsou součástí mezinárodního kempu, do něhož spadají i členové italských Carabinieri, členové španělské Gardy, členové kanadské policejní složky a dokonce se i uvažuje o rozšíření finskými příslušníky.

Přílet druhého kontingentu očekáváme dne 31. března 2018  a  celkově účast českých policistů v Iráku je naplánován do konce března roku 2019.

Zdroj:kpt. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí Policejního prezidia ČR

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na