Domů Z regionu Královéhradecký kraj Průjezd Náchodem urychlovaly smíšené policejní hlídky.

Průjezd Náchodem urychlovaly smíšené policejní hlídky.

0
Sdílet
Průjezd Náchodem urychlovaly smíšené policejní hlídky. zdroj: PČR.

Město Náchod neustále čelí velkému náporu nákladní i osobní dopravy. V důsledku probíhajících oprav na silnici I/33 a s nimi souvisejících uzavírek se v dopravních špičkách a exponovaných dnech ve městě tvoří dlouhé fronty automobilů.

Monitorovat, řídit a zrychlit dopravu městem vyrazily den před státním svátkem Svatého Václava, ve středu 27. 9. 2017 smíšené policejní hlídky z řad Policie ČR a Městské policie Náchod. Policisté a strážníci se v odpoledních hodinách, kdy začal provoz výrazně houstnout, postavili ke dvěma nejfrekventovanějším přechodům pro chodce, k přechodům u kruhového objezdu Slávie a u firmy Atas.

Od 14.30 do 17.30 hlídky regulovaly provoz aut a přecházení chodců tak, aby v průjezdu aut nevznikaly zbytečné prodlevy a město s jeho obyvateli zbytečně nezatěžoval hluk, vibrace a výfukové zplodiny.

Znovu se naučit rychle reagovat na povely policistů museli chodci i řidiči. A tak, i když byl v ulicích města díky nacházejícím volným dnům a většímu přesunu zvýšený počet automobilů, dopravní situace byla vzhledem k regulaci průjezdu aut a přecházejících, kteří vstupovali do silnice pod dohledem uniformovaných hlídek ve skupinkách nebo při vytvoření mezer, pro všechny účastníky silničního provozu plynulejší a bezpečnější.

zdroj: PČR KŘP Královéhradeckého kraje

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na