Domů Hlavní zprávy Profesionální mostecký hasič Lukáš Rosenkranz získal stříbro v silové soutěži složek IZS...

Profesionální mostecký hasič Lukáš Rosenkranz získal stříbro v silové soutěži složek IZS CZECH ARMY STRONGMAN 2016

0
Sdílet
Mostecký hasič Lukáš Rosenkranz letos nazvedal stříbro. Foto: Jan Vraný

Most/Břeclav – Nejsilnější profesionální hasič z Ústeckého kraje, který „nazvedal“ v mrtvém tahu v mužské kategorii do 90 kilogramů v silovém trojboji, je šestadvacetiletý Lukáš Rosenkranz z Mostu. Loňský titul sice neobhájil, ale i tak si letos odváží krásné druhé místo. „Štěstí mi bohužel tentokrát nepřálo a loňské zlato mi uteklo doslova o fous,“ říká smutně Lukáš Rosenkranz.

Ve své kategorii Lukáš „nazvedal“ celkem 220 kilogramů, a to v silové soutěži složek Integrovaného záchranného systému CZECH ARMY STRONGMAN 2016. Závod byl i tentokrát prioritně určen pro profesionální vojáky, aktivní záložáky a členy ČsOL a integrovaného záchranného systému, policisty a hasiče. Akce se i nyní uskutečnila v areálu fotbalového stadionu Tatran Břeclav. V soutěži jednotlivců byla jedinou disciplínou právě takzvaný Mrtvý tah RAW. Siláci v letošním roce měli pouze 3 pokusy.

Jednotlivci soutěžili ve třech váhových kategorií do 90 kg, do 110 kg, nad 110 kg a veteráni nad 40 let, tato kategorie však byla bez rozdílů.

Mostecký profesionální hasič Lukáš Rosenkranz pravidelně trénuje v posilovně fitness Flora Litvínov. „Za svůj úspěch bych tímto chtěl zároveň moc poděkovat především své rodině a pak také Martinu Koťátkovi z litvínovské posilovny Fitness Flora a tamnímu personálu, a to nejen za obrovskou podporu ale i úžasný servis,“ říká mostecký silák.

Mostecký hasič Lukáš Rosenkranz letos nazvedal stříbro. Foto: Jan Vraný / JV PRESS
Mostecký hasič Lukáš Rosenkranz letos nazvedal stříbro. Foto: Jan Vraný / JV PRESS

V břeclavské soutěži měl letos Lukáš Rosenkranz tři pokusy a začínal na 210 kilogramů. Následoval druhý pokus, kterým pokořil hranici 220 kilogramů. Bohužel třetí pokus nakonec silák z Mostu neabsolvoval kvůli zdravotní indispozici.

Hasič Lukáš Rosenkranz letošní ročník CZECH ARMY STRONGMAN 2016 reprezentoval především za jednotku Sboru dobrovolných hasičů (JSDH) Horní Jiřetín, kde je rovněž členem a na soutěži byl dokonce jediným hasičem z Ústeckého kraje.

Honza Vraný / JV PRESS

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar