Domů Z regionu Středočeský kraj FOTO: V Příbrami zasahovaly tři jednotky hasičů u požáru rodinného domu

FOTO: V Příbrami zasahovaly tři jednotky hasičů u požáru rodinného domu

0
Sdílet
U požáru rodinného domu v Příbrami zasahovaly tři jednotky hasičů. Autor: HZS Středočeského kraje

Příbram – Necelou hodinu po sobotní půlnoci 8. dubna byl na linku tísňového volání krajských hasičů Středočeského kraje oznámen požár rodinného domu v Příbrami. Na místo se postupně sjely tři jednotky hasičů.

O požáru aktuálně informoval Petr Svoboda z oddělení IZS krajských hasičů Středočeského kraje s tím, že první jednotka se na místo dostavila osm minut od ohlášení případu, kdy bylo zjištěno, že jde o požár prvního patra řadového rodinného domu, ve kterém se nacházejí lidé.

TIP REDAKCE: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

Hasiči v dýchací technice nejdříve za pomoci ochranných proudů zachránili a evakuovali osoby z domu a předali je zdravotnické záchranné službě. Následně se jednotky zaměřily na likvidaci požáru. K jeho lokalizaci bylo použito tří C proudů a vysokotlaku.

Lokalizace požáru byla velitelem zásahu ohlášena ve 2.17 hodin. Pak byl pomocí termokamery prohledán zasažený prostor a dohašena skrytá ohniska požáru.

„Na místě byla do ranních hodin ponechána na dohled jednotka SDH Příbram VI-Březové Hory. Postižené rodině zajistilo město náhradní ubytování. Příčina vzniku požáru bude předmětem dalšího vyšetřování, které začalo v sobotu dopoledne. Škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun,“ doplnil k události Petr Svoboda.

OBRAZEM: U požáru rodinného domu v Příbrami zasahovaly tři jednotky hasičů.

ČTĚTE TAKÉ: K požáru drážní budovy v Libici nad Cidlinou vyjelo pět hasičských jednotek

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na