Domů Hlavní zprávy Při požáru v Lískovci na Frýdecko-Místecku se popálili tři lidé, dvě osoby...

Při požáru v Lískovci na Frýdecko-Místecku se popálili tři lidé, dvě osoby se nadýchaly kouře

0
Sdílet
Noční požár - zásah hasičů, ilustrační foto. Autor: archiv JV PRESS / Jan Vraný

Frýdecko – Místecko – V sobotu 28. ledna okolo devatenácté hodiny zasahovali hasiči, záchranáři i policisté u požáru rodinného domu v obci Lískovec na Frýdecko-Místecku. Událost si vyžádala zranění pěti osob.

O požáru informoval  mluvčí krajských hasičů Jakub Kozák s tím, že zasahující hasiči požár v jedné z místností domu zlikvidovali vodním proudem nataženým přes okno do budovy. Následně objekt odvětrali přetlakovým ventilátoem.

„Při požáru bylo zraněno pět osob – tři z nich utrpěly popáleniny, dvě se nadýchaly zplodin hoření. Všechny si do své péče převzali zdravotníci,“ upřesnil Kozák.

Podle informací redakce Události112.cz, zasahující záchranáři všem zraněným na místě poskytli odbornou lékařskou přednemocniční péči a následně je přepravili do nemocnic k dalšímu nezbytnému vyšetření.

„Vyšetřovatel stanovil předběžně škodu, způsobenou požárem, na 100 tisíc korun. Příčinu vzniku šetří hasiči společně s policisty,“ doplnil k požáru mluvčí hasičů.

Frýdeckomístečtí policisté prověřují okolnosti události, ke které došlo večer v rodinném domě, sdělila redakci Udalosti112 policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Policisté realizovali ohledání místa události, provedli dokumentaci.

„K objasnění okolností události byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, doplnila k události krajská mluvčí policie  Gabriela Holčáková.

-jb