Domů Hlavní zprávy Při požáru pokojů v dětském domově na Příbramsku vznikla škoda přesahující tři...

Při požáru pokojů v dětském domově na Příbramsku vznikla škoda přesahující tři miliony korun

0
Sdílet
Požár v dětském domově na Příbramsku. Autor: HZS Středočeského kraje

Příbramsko – Jednotky požární ochrany zasahovaly v areálu Dětského domova se školou, základní školy a školní jídelny Sedlec-Prčice v okrese Příbram. Požár pokojů vznikl pravděpodobně úmyslně.

Informuje o tom mluvčí HZS Středočeského kraje Ladislav Holomčík s tím, že požár v jednom z ubytovacích objektů byl na operační středisko středočeských hasičů nahlášen dvanáct minut po 13. hodině. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Sedlčany, kterým zároveň vyjela na pomoc místní dobrovolná jednotka Sedlec-Prčice a také JSDH obce Votice.

Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že ohniska požáru jsou ve dvou pokojích ve druhém nadzemním podlaží v prostoru podkroví, kde se v tu dobu naštěstí nikdo nenacházel. Zatímco v jednom z pokojů hořela postel, druhý pokoj byl celý v plamenech, které se navíc rozšířily do střešní konstrukce. Požár se podařilo lokalizovat v 14.07 hodin a za dalších čtyřicet minut zlikvidovat.

FOTOGALERIE:

K události byl povolán i služební pes vycvičený k vyhledávání akcelerantů hoření, který však žádné místo neoznačil. Podle vyšetřovatele požárů a přítomných kriminalistů je pravděpodobnou příčinou vzniku požáru úmyslné zapálení.

Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 3 miliony korun, stejnou částkou i uchráněné hodnoty.

ZAUJALO NÁS: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na