Domů Z regionu Středočeský kraj Při požáru kamionu na dálnici D4 vznikla škoda za 2,5 milionu korun

Při požáru kamionu na dálnici D4 vznikla škoda za 2,5 milionu korun

0
Sdílet
Požár kamionu na dálnici D4 . Autor: HZS Středočeského kraje

Příbramsko – Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje přijalo informaci o požáru kamionu na dálnici D4 poblíž 37. kilometru ve směru do Prahy u Dlouhé Lhoty na Příbramsku ve čtvrtek 12. října v 19.45 hodin. 

Operační důstojník vyslal k události jednotku HZS Příbram se dvěma cisternami a velitelským vozidlem, zároveň vyjel i vyšetřovatel požárů. Vzhledem k rozvinutému požáru návěsu si velitel zásahu ihned po příjezdu na místo nechal povolat ještě profesionální jednotku z Dobříše, která vyrazila také se dvěma cisternovými vozy.

Při požáru kamionu na dálnici D4, vznikla škoda za 2,5 milionu. Zdroj: HZS Středočeského kraje

ČTĚTE TAKÉ: Pátek třináctého – Den požární bezpečnosti ve znamení kontroly průjezdnosti

Pomocí dvou C proudů i za využití smáčedla na jednom z nich se hasičům v dýchací technice podařilo požár v 20.17 hodin lokalizovat. Plameny zasáhly část návěsu, který byl plně naložen náhradními díly pro nákladní automobily. Po dobu zásahu byla dálnice ve směru do Prahy uzavřena a odklon po staré silnici řídila hlídka Policie ČR. Těsně po jednadvacáté hodině se podařilo obnovit provoz alespoň v levém jízdním pruhu. Zcela zlikvidován byl požár v 21.43 hodin.

Přímé škody na návěsu a nákladu vyčíslil vyšetřovatel na dva miliony korun, včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit hodnoty za dva a půl milionu – především tahač. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na jednom z kol návěsu. Celá událost se obešla bez zranění.

Autor: por. Ing. Ladislav Holomčík
tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na