Domů Hlavní zprávy Při pádu plošiny se v Bruntále zranili tři lidé. Na místě zasahoval...

Při pádu plošiny se v Bruntále zranili tři lidé. Na místě zasahoval i vrtulník

0
Sdílet
Vrtulník letecké záchranky. Autor: ZZSOL

Bruntál – Pozemní posádky záchranné služby i vrtulník LZS zasahovaly u vážného úrazu tří osob v Bruntále. Na místo byly vyslány bruntálské týmy zdravotnické záchranné služby a ostravský vrtulník. Informuje o tom mluvčí ZZS Lukáš Humpl.

První záchranáři byli u postižených během dvou minut od nahlášení, protože k události došlo přímo naproti výjezdového stanoviště ZZS.

Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, pracovali tři muži na vysokozdvižné plošině. Došlo k jejímu uvolnění, přičemž se zřítila i s pracovníky na betonovou zem, a to z výšky okolo šesti až osmi metrů.

Devětatřicetiletý muž byl po události v bezvědomí, později se záchranáři již v kontaktu. Utrpěl poranění hlavy a mozku, horní končetiny. Zasahující lékař také vyslovil podezření na poranění páteře. Postiženému byla poskytnuta potřebná přednemocniční neodkladná péče a za stálé monitorace životních funkcí byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě, a to na tamní urgentní příjem.

Další dva muži ve věku 27 a 29 let byli zraněni středně těžce, a to v oblasti hlavy, horní, resp. dolní končetiny. Oba po ošetření přepravily sanitky na chirurgickou ambulanci nemocnice ve Frýdku-Místku.

PSALI JSME TAKÉ: PREVENCE: Ústecký kraj podpořil projekt Akademie dobrovolných záchranářů – AED Defibrilátor

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na