Domů Dopravní nehody Při nehodě na dálnici D1 u exitu Psáře se zranilo 14 osob...

Při nehodě na dálnici D1 u exitu Psáře se zranilo 14 osob z autobusu

0
Sdílet
Při nehodě na dálnici D1 u exitu Psáře se zranilo 14 osob z autobusu. Autor: HZS Středočeského kraje

Středočeský kraj – Dopravní nehoda autobusu, kamionu a osobního automobilu na dálnici D1 na 49. kilometru ve směru z Prahy do Brna zaměstnala hasiče, záchranáře i policisty. Zraněno  bylo čtrnáct lisí z havarovaného autobusu. 

Operační důstojník na místo vyslal pět vozidel ze stanic Benešov, Vlašim a Zruč nad Sázavou, včetně těžkého vyprošťovacího automobilu a velitele čety.

Nehoda se stala v rekonstruovaném úseku, kde je jeden jízdní pás uzavřen a doprava je obousměrně vedena druhou polovinou dálnice. To nejen značně komplikuje příjezd hasičů k místu i samotný zásah, ale následně výrazně omezuje provoz na dálnici.

Velitel zásahu po příjezdu potvrdil, že není nutné nikoho z vozidel vyprošťovat, cestující v osobním i nákladním automobilu byli nezraněni a v autobusu se v důsledku nehody lehce zranilo čtrnáct osob. Většinu z nich ošetřily posádky zdravotnické záchranné služby na místě, pouze dva pasažéři byli transportováni do nemocnice v Benešově.

Hasiči následně převezli cestující na bezpečnější místo, kde je vyzvedl náhradní autobus zajištěný dopravcem. V nejkratším možném čase byla vozidla odtažena, pro autobus přijelo speciální odtahové vozidlo. Po více než hodinovém zásahu byla dálnice ve směru na Brno nouzově zprovozněna jedním pruhem. Informuje o tom mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Při střetu osobáku s nákladním vozem u Kadaně se zranili dva lidé

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na