Domů Hlavní zprávy Auto při houbaření se stalo rájem pro zloděje

Auto při houbaření se stalo rájem pro zloděje

0
Sdílet
Auto při houbaření se stalo rájem zloděje. zdroj: PČR ZL.KR.

Kroměřížsko – včera odpoledne oznámil na tísňovou linku 158 osmapadesátiletý muž, že se mu někdo vloupal do vozidla a odcizil z něj kabelku jeho přítelkyně.

Muž zaparkoval automobil značky Škoda Fabia na lesní cestě v obci Rajnochovice a poté se společně s přítelkyní vydal do lesa na houby. Když se po třech hodinách k autu vrátili, čekalo je nemilé překvapení. Pachatel rozbil na vozidle pravé zadní okno a odcizil z něj dámskou kabelku. Žena ji ponechala na zemi za sedadlem spolujezdce a přikryla papírovou taškou, aby nebyla vidět.

Zloděj tak odcizením kabelky s osobními věcmi způsobil škodu za bezmála pět tisíc korun a dále škodu poškozením okna auta ve výši dva tisíce korun.

Vloupáním se nyní zabývají policisté z Bystřice pod Hostýnem. Po pachateli, který se dopustil trestného činu krádež, pátráme. Po dopadení mu hrozí až dva roky vězení.

Ponechat věci ve vozidlech bez dohledu je risk. Nenechávejte proto na sedadlech či odkládacích plochách žádné věci. Ani zavazadlový prostor auta není trezor. Mnohdy odcizená věc nemá takovou hodnotu jako škoda způsobená poškozením vozidla po vloupání.

Zdroj :Simona Kyšnerová PČR Zlínského kraje

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na