Domů Z regionu Při bezpečnostním policejním opatření byla v Hranicích zjištěna podnapilá nezletilá dívka

Při bezpečnostním policejním opatření byla v Hranicích zjištěna podnapilá nezletilá dívka

0
Sdílet
Policejní kontroly nezletilých osob, při pití alkoholu, ilustrační foto. Autor: Honza Vraný / JV Press

Hranice – Šestnáctiletá dívka na místní diskotéce nadýchala policistům 0,26 ‰ alkoholu v dechu. Policisté se v Hranicích zaměřili na podávání a konzumaci alkoholu u mladistvých osob.

O policejní preventivní akci informoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ve středu 28. prosince ve večerních hodinách realizovali hraničtí policisté v součinnosti se strážníky Městské policie a hasiči preventivní bezpečnostní opatření v souvislosti s diskotékou konanou v baru v centru města Hranice.

„Preventivní akce byla zaměřená zejména na zajištění veřejného pořádku, předcházení krádežím odložených věcí i na osobách, rušení nočního klidu, poškozování cizích věcí, zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a možného ovlivnění řidičů alkoholickými nebo jinými návykovými látkami. Dalším kontrolovaným proviněním bylo požívání alkoholických nápojů mladistvými. Při akci policisté zjistili jednu podnapilou mladistvou. Šestnáctileté dívce policisté dechovou zkouškou změřili hodnotu 0,26 ‰ alkoholu v dechu. O jednání slečny budou informováni její rodiče i pracovníci orgánu sociálně právní ochrany dětí Městského úřadu v Hranicích,“ sdělil policejní mluvčí František Kořínek.

„Osoba, která mladistvé alkohol podala, je podezřelá z přestupku dle zákona o přestupcích. Za ten lze uložit pokutu až do výše tří tisíc korun,“ doplnil mluvčí policie.

Autor:
(-sim), redakce U112.cz, 
por. Mgr. František Kořínek
– tiskový mluvčí
Policie ČR