Domů Z regionu Plzeňský kraj Přepadení si vymyslela! Opilá žena zaměstnala na dlouhé hodiny plzeňské kriminalisty

Přepadení si vymyslela! Opilá žena zaměstnala na dlouhé hodiny plzeňské kriminalisty

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv Honza Vraný | JV PRESS

Plzeň – Na mol opilá cizinka si vymyslela přepadení, které přišla nahlásil na služebnu plzeňských policistů. Na dlouhé hodiny, tak zaměstnala muže zákona, kteří se snažili přijít na kloub loupežnému přepadení, jehož obětí se měla žena stát. 

O případu dnes informovala plzeňská policejní mluvčí Hana Štefflová s tím, že s báchorkou, že byla napadena neznámým mužem, přišla v pátek na policejní služebnu 49letá cizinka. Zde policistům sdělila, že den předtím zhruba okolo půl dvanácté v noci byla brutálně napadena neznámým mužem.

V té době se prý nacházela v blízkosti Centrálního autobusového nádraží v Plzni, kudy šla se svým známým do místa svého dočasné bydliště. V parku u nádraží se ale rozešli, a protože žena pocítila silné nutkání k močení, poodešla k nedalekému křoví. Když zde vykonala potřebu, spatřila znenadání neznámého muže, který se náhle ocitl v její těsné blízkosti. Aniž by stačila zareagovat, muž jí strhl za oděv na zem a několikrát ji udeřil pěstí do obličeje. Poté jí z kabelky odcizil peněženku s šesti sty korunami, platební kartou a všemi osobními doklady. A navíc si z místa odnesl i její mobilní telefon. Pak utekl neznámo kam,“ upřesnila mluvčí policie Hana Štefflová.

Přestože v době oznámení žena byla silně ovlivněna alkoholem, kdy orientační dechová zkouška ukázala hodnotu 2,61 promile alkoholu v jejím těle, policisté se případem hned od počátku zabývali velmi svědomitě.

Zakrátko však zjistili řadu nesrovnalostí a nepřesností, které stále více poukazovaly na to, že se skutek nestal.

„Nakonec sama žena pod tíhou důkazů, které jí kriminalisté předložili, přiznala, že si vše vymyslela. Drobné zranění na hlavě si způsobila vlivem těžké opilosti, když spadla při močení do křoví, kde na chvíli usnula. Dále uvedla, že věci, které jí měly být neznámým útočníkem odcizeny, postrádá již delší dobu. Myslela si, že tímto jejich ztrátu vyřeší,“ doplnila k případu policejní mluvčí.

DOPORUČUJEME: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na