Domů Hlavní zprávy PREHOSPITAL CIRCLE 2018

PREHOSPITAL CIRCLE 2018

0
Sdílet
PREHOSPITAL CIRCLE 2018. Foto: #zzsuk

Německo / Ústí nad Labem – Poslední prázdninový víkend se v německé Pirně zúčastnilo pět posádek RZP ZZS ÚK mezinárodního metodického cvičení PREHOSPITAL CIRCLE 2018.

Metodické cvičení  se konalo v rámci projektu Přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických záchranných služeb. Letošní ročník pořádal Deutsches Rotes Kreuz Pirna a připravil pro posádky velmi zajímavé úkoly, včetně mimořádné události. Na blízkém letišti posádky společně s hasiči řešily střet malého osobního letounu s dodávkou pozemního provozu letiště. Ošetřit společně musely na dvě desítky raněných. Další úkoly spočívaly především v oblasti poskytování přednemocniční neodkladné péče, kardiopulmonální resuscitace nebo ošetření pacienta s vážným úrazem. „Cílem těchto metodických cvičení je prohloubení vzájemných zkušeností, znalostí a dovedností mezi českými a německými posádkami zdravotnických záchranných služeb,“ upřesnil Prokop Voleník, tiskový mluvčí ZZS ÚK.

Metodické cvičení bylo pořadateli z DRK Pirna velmi dobře připraveno a taktéž ze strany zúčastněných posádek velmi kladně hodnoceno. Metodické cvičení bylo zároveň také soutěžním cvičením mezi posádkami RZP. Vítěznou „bednu“ včetně prvních čtyř míst v závěrečném hodnocení a bodování obsadili záchranáři ZZS ÚK.

#ZZSUK, Ústecký kraj
(red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na