Domů Hlavní zprávy Na pražském Štefánikově mostě chtěl sebevrah skokem ukončit svůj život, zachránili ho...

Na pražském Štefánikově mostě chtěl sebevrah skokem ukončit svůj život, zachránili ho policisté

0
Sdílet
Pražští policisté, kteří zachránili muže od sebevražedného činu. Autor: Policie ČR

Praha – Velice dobrou práci odvedli v pondělí 30. listopadu, krátce před půlnocí službukonající policisté v hlavním městě, kteří rozmluvili sebevrahovi smrtící skok ze Štefánikova mostu. Muže se policistům, tak podařilo zachránit a rozmluvit mu jeho sebevražedné úmysly. 

O události informoval dnes pražský policejní mluvčí Jan Daněk s tím, že muže se policisté vydali hledat a byli úspěšní! Stál u zábradlí mostu, přes které se nakláněl a vypadalo to, že chce skočit. Petr, jeden z policistů, muže oslovil, aby zjistil v jakém je stavu a proč se naklání přes zábradlí. Dostalo se mu ale odpovědi, aby se nepřibližoval, jinak skočí. Policista s ním proto začal mluvit a sebevraždu mu rozmlouval. Po chvilce rozmluvy se muž sesunul podél zábradlí k zemi a na svůj úmysl rezignoval. Druhý policista, Jirka, ho pomalu zezadu obešel a od zábradlí definitivně odvedl. Tím byla celá situace vyřešena.

„Zachráněný pak policistům řekl, že je v těžké životní situaci, proto se rozhodl spáchat sebevraždu. Na místo následně dorazili záchranáři, kteří si ho převzali a odvezli do nemocnice, aby se mu dostalo odborné pomoci,“ doplnil k události policejní mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ:Agresivní cizinec řádil na Brněnské diskotéce, skončil v péči mužů zákona

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na