Domů Hlavní zprávy V Praze hořel dům, hasiči vyvedli 12 osob pomocí vyváděcích dýchacích masek

V Praze hořel dům, hasiči vyvedli 12 osob pomocí vyváděcích dýchacích masek

0
Sdílet
Při požáru domu v ulici Čiklova v Praze hasiči vyvedli 12 osob pomocí vyváděcích masek. Autor: Bc. Roman Půta / HZS Praha

Praha – V sobotu 21. října 2017 v 6:24 hodin vyjely jednotky z centrální, krčské, strašnické a petřinské stanice k požáru domu v ul. Čiklova. Při výjezdu jednotky dostaly informaci, že je dům silně zakouřen a že by se uvnitř měli nacházet lidé.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o vybydlený dům obývaný osobami bez domova. Hasiči z budovy vyvedli pomocí vyváděcích masek 12 osob a 3 z nich byly na místě předány Zdravotnické záchranné službě. Na likvidaci požáru použili 1 C proud a kvůli silnému zakouření nasadili přetlakovou ventilaci.

Při požáru domu v ulici Čiklova v Praze hasiči vyvedli 12 osob pomocí vyváděcích masek. Autor: Bc. Roman Půta / HZS Praha

Práce probíhala v dýchací technice. V 7:44 hodin probíhalo dohašování a kontrola místa pomocí termokamery. Vyšetřovatel příčin požárů uvedl, že požár byl beze škody, protože se jednalo o dům určený k demolici.

V 10 hodin byla provedena dohlídka požářiště, která nepotvrdila žádná skrytá ohniska požáru. Ve 13 hodin se na místo vrátí hasičský a policejní vyšetřovatel s policejním psem.

Autor: por. Mgr. Kateřina Suchánská
HZS Praha

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na