Domů Hlavní zprávy Prázdninové měsíce jsou časem s nejvyšším počtem vzletů záchranářského vrtulníku

Prázdninové měsíce jsou časem s nejvyšším počtem vzletů záchranářského vrtulníku

0
Sdílet
Letecká záchranná služba Ostrava, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

MS kraj – Letečtí záchranáři zasahovali v pátek u nehod a úrazů. Tuto skutečnost potvrzuje páteční služba ostravských leteckých záchranářů. Na svém kontě totiž mají šest vzletů, v součinnosti s pozemními týmy záchranářů ošetřovali převážně postižené u nehod a úrazů. Všechny pacienty vrtulník po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportoval do ostravské Fakultní nemocnice. 

Informoval o tom krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že krátce před půl osmou ráno startovala posádka k dopravní nehodě automobilu u Neplachovic na Opavsku. Vážně zraněn v oblasti hrudníku a končetin byl čtyřiapadesátiletý muž, který s vozidlem narazil do stromu.

O hodinu později zajišťovali letečtí záchranáři rychlý a šetrný transport jednašedesátileté pacientky s akutním srdečním infarktem na Frýdecko-Místecku, jež byla předtím ošetřena kolegy z pozemních posádek.

Hodinu a čtvrt po poledni byl vrtulník vyslán ke střetu automobilu s motocyklistou v obci Rybí na Novojičínsku. Šestačtyřicetiletý pacient s vážným poraněním páteře byl zajištěn krčním límcem a vakuovou matrací a poté transportován do zdravotnického zařízení,“ uvedl Humpl.

Dalším odpoledním vzletem byl zásah u desetileté dívky v Opavě, která spadla ze stromu, z výšky okolo pěti metrů. Musela být ošetřena s poraněním hlavy a podezřením na otřes mozku.

Po šestnácté hodině byl dalším pacientem na palubě stroje osmatřicetiletý muž, který havaroval na kole v Hrádku na Frýdecko-Místecku. Utrpěl přitom poranění horních i dolních končetin a páteře.


ČTĚTE TAKÉ: Muž se v Ostravě zřítil z 6.patra domu, na místě zemřel. Nepomohla ani okamžitá resuscitace
Posádky ostravské záchranné služby zasahovaly 13. června, dvě hodiny po čtvrteční půlnoci u tragické události v Ostravě. V jednom z domu se tam zřítil muž z šestého patra. 

„Před třiadvacátou hodinou startoval vrtulník Letecké záchranné služby Ostrava ke své šesté a poslední páteční misi a to opět na Frýdecko-Místecko,“ doplnil mluvčí záchranářů a upřesnil, že třiačtyřicetiletý muž si v jedné z tamních obcí přivodil vážné zranění, když na sebe převrhl konvici s horkou vodou. S popáleninami trupu musel být přepraven do popáleninového centra FN Ostrava.

-jb, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na