Domů Hlavní zprávy Pravděpodobně od powerbanky vyhořel v Plzni byt na Košutce

Pravděpodobně od powerbanky vyhořel v Plzni byt na Košutce

0
Sdílet
Požár bytu zaměstnal hasiče na Plzeňsku. Autor: HZS Plzeňského kraje

Plzeň – Poplach hasičům v Plzni na stanicích Košutka, Střed a boleveckým dobrovolným hasičům vyhlásilo operační středisko dnes před čtvrtou hodinou ranní. Hasiči zasahovali v Žlutické ulici na Košutce u požáru bytu ve 4. nadzemním podlaží panelového domu.

Ohnisko požáru se nacházelo v jednom z pokojů na posteli, ve které pravděpodobně v důsledku technické závady začala hořet powerbanka. Požár s hustým černým kouřem poničil vybavení celého bytu.

Budovu bylo potřeba urychleně evakuovat. Někteří lidé opustili své domovy sami, několik osob vyvedli ven policisté ještě před příjezdem jednotek PO a některé museli vyvést hasiči v dýchacích maskách. Evakuace se dotkla krátkodobě, zhruba na půl hodiny, celkem 40 osob. Majitelka bytu se nadýchala zplodin hoření a ZZS ji musela odvézt do nemocnice.

Požár hasiči dostali pod kontrolu ještě před čtvrtou hodinou ráno asi po deseti minutách zásahu. Byt hasili vodou z dvou vysokotlakých proudů, jeden vedli po schodišti a jeden pomocí výškové techniky oknem. Likvidaci ohlásil velitel po dalších deseti minutách zásahu a kolem čtvrt na pět pomohli obyvatelům zpět do svých domovů. Ven z bytu na chodbu se oheň nerozšířil, ale hasiči museli na odvětrání společných prostor použít přetlakovou ventilaci.

Vyšetřovatel příčin požáru vyčíslil škodu na vybavení bytu na částku 1 milion korun, uchráněné hodnoty odhadl na 2 miliony. Informují o tom hasiči Plzeňského kraje.

Při požáru bytu v pražských Vinohradech nebyl nikdo zraněn

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na