Domů Dopravní nehody Pro ženu zraněnou při nehodě letěl do Struhařova vrtulník

Pro ženu zraněnou při nehodě letěl do Struhařova vrtulník

0
Sdílet
Záchranáři ošetřují zraněnou ženu. Autor: HZS Středočeského kraje

Středočeský kraj – Ve Struhařově v okrese Praha-východ se při střetu osobního auta s nákladním vozem vážně zranila žena. K události vyslal operační důstojník profesionální hasiče ze stanice Říčany a jednotku dobrovolných hasičů obce Mnichovice. Informuje o tom Petr Svoboda z oddělení IZS HZS Středočeského kraje. 

Už za devět minut byla první jednotka na místě, kde bylo zjištěno, že v osobním vozidle v době nehody cestovaly tři ženy. Jedna z nich zůstala zaklíněna na místě spolujezdce a hasiči ji následně vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.

Poté si zraněnou osobu převzala do péče zdravotnická záchranná služba, která provedla prvotní ošetření. Vzhledem k tomu, že na místo byla současně s pozemní posádkou ZZS vyslána také letecká záchranná služba, byla žena nakonec transportována vrtulníkem do jedné z pražských nemocnic. Druhá osoba byla převezena do nemocnice sanitním vozem. Hasiči dále provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření a řídili dopravu.

Příčina nehody je předmětem dalšího vyšetřování, ale s největší pravděpodobností bude viníkem řidič nákladního vozidla, který vycouvával z vedlejší na hlavní ulici, aniž by měl potřebný výhled nebo zajištěnu asistenci prostřednictvím další osoby.

PSALI JSME TAKÉ:

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na