Domů Z regionu Liberecký kraj Pozor na obchodníka s psími kotci. Podvodník řádí na Semilsku!

Pozor na obchodníka s psími kotci. Podvodník řádí na Semilsku!

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Semilsko – O třicet tisíc korun připravil muže ze Semilska neznámý podvodník. Koncem srpna letošního roku vyhledal 35letý muž ze Semilska na bazarových internetových stránkách nabídku odprodeje psího dvoukotce za 30 000 korun.  

Spojil se proto s prodejcem nejprve emailem a později s ním komunikoval i telefonicky a prostřednictvím sms zpráv. Podle dohody mu dne 22. září poukázal na jeho účet 30 000 korun a čekal na své zboží. Podvodník se mu ještě potom několikrát ozval, aby s ním domluvil barvu kotce a ještě nějaké konkrétní detaily. Naposledy byl s oznamovatelem ve spojení koncem října a pak se definitivně odmlčel, i když zaplacený kotec kupujícímu do dnešního dne nedoručil.

Semilští policisté zjistili, že několik případů velmi podobných podvodných nabídek prodeje psích kotců se objevilo i mimo náš region a z toho důvodu budou spisový materiál postupovat kolegům z Jihomoravského kraje. Pokud budete v dohledné době shánět na bazarových portálech psí kotce, mějte se na pozoru před podvodníky!

 

Autor:
por. Bc. Ivana Baláková
KŘP Libereckého kraje,
tisková mluvčí