Domů Hlavní zprávy AKTUALIZOVÁNO: Požár zničil stánky na tržnici Svatý Kříž u Chebu

AKTUALIZOVÁNO: Požár zničil stánky na tržnici Svatý Kříž u Chebu

0
Sdílet
Velký požár na Vietnamské tržnici u Chebu (Svatý Kříž). Autor: HZS Karlovarského kraje

Svatý Kříž/Cheb – Na místě zasahovaly jednotky hasičů z II. stupně požárního poplachu a také hasiči z nedalekého Německa! O požáru informovala aktuálně redakce serveru Události112.cz, jako první <<. Dnes přinášíme aktualizované informace o karlovarských krajských hasičů.

Požár stánků na tržnici ve Svatém Kříži u Chebu nahlásili svědci na tísňovou linku hasičů v pondělí po deváté hodině večer.

Na místo okamžitě vyjeli hasiči z Chebu a také posilové jednotky z okolí. Vzhledem k rozsahu požáru byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu, na místě zasahovalo osm jednotek hasičů s dvaceti zásahovými vozidly včetně kolegů z německého Waldsassenu. Požár zasáhl přední část tržnice, zhruba čtvrtinu celkového počtu prodejních stánků.

Oheň se rychle šířil a hasiči měli informaci, že v některých stáncích je uskladněna i zábavní pyrotechnika.

Během likvidace plamenů došlo k několika iniciacím této pyrotechniky. Hasiči dostali požár pod kontrolu do hodiny a půl od nahlášení. Nadále pokračovalo dohašování, které komplikovalo množství zboží ve stáncích. Po půlnoci se některé jednotky hasičů začaly vracet na základny, celou noc pak na místě zůstali hasiči z Chebu a kolegové od policie, společně prováděli neustálou kontrolu místa požáru.

PSALI JSME AKTUÁLNĚ: Největší Vietnamská tržnice na Chebsku je v plamenech! Hasiči vyhlásili II. stupeň požárního poplachu

Kontrola a dohašování pokračovalo i během úterního dopoledne, kdy se na požářiště vrátili vyšetřovatelé požárů. Příčina a výše škody je v šetření. Celá událost se obešla bez zranění.

-jb, red.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na