Domů Hlavní zprávy Osudná „třináctka“ pro příbramský zametací vůz technických služeb. Za jízdy začal hořet!

Osudná „třináctka“ pro příbramský zametací vůz technických služeb. Za jízdy začal hořet!

0
Sdílet
Hasiči likvidují požár zametacího vozu. Autor: HZS Středočeského kraje

Příbram – V pondělí 13. března 13 minut po 13. hodině začal v Obecnické ulici u STK v Příbrami hořet nákladní automobil Avia se speciální nástavbou pro zametání a samosběr. Požár se naštěstí obešel bez zranění. Informuje o tom mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

DOPORUČUJEME: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje vyslalo na místo příbramskou profesionální jednotku se dvěma cisternovými stříkačkami a také jednotku SDH Příbram VI-Březové Hory s jednou cisternou.

Při příjezdu první jednotky k události však už bylo vozidlo zasaženo požárem takřka celé, i když se o zdolání plamenů pokusili pracovníci přilehlého autoservisu ručními hasicími přístroji. Po nasazení vysokotlaku a jednoho proudu C byl požár lokalizován za několik minut.

Oheň se ale dostal pod sklopnou nástavbu, kterou bylo nutné nadzvednout pomocí lopaty malého kolového nakladače, aby bylo možné dohasit i vespodu skrytá ohniska požáru. Likvidace tak trvala ještě hodinu.

OBRAZEM: Hasiči likvidují požár zametacího vozu technických služeb…

„Zametací automobil byl požárem zcela zničen a přímé škody vzniklé Technickým službám města Příbrami vyčíslil vyšetřovatel na půl milionu korun. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada elektroinstalace vozidla,“ dodal mluvčí středočeských hasičů Holomčík.

PSALI JSME TAKÉ: Noční požár poničil osobní automobily i kontejnery v Liberci

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na