Domů Hlavní zprávy V zemědělském areálu na okraji Hlubočan na Vyškovsku hořela v nočních hodinách...

V zemědělském areálu na okraji Hlubočan na Vyškovsku hořela v nočních hodinách hala

0
Sdílet
Požár haly v zemědělském areálu na okraji Hlubočan. Autor: HZS Jihomoravského kraje

Hlubočany – Škodu více, jak milión korun si vyžádal noční požár haly v zemědělském areálu u Hlubočan na Vyškovsku. K požáru došlo z úterý na středu 8. února. Na místě zasahovalo několik hasičských jednotek. Informoval o tom krajský mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. 

Informaci o požáru přijalo operační středisko ve 22.27 hodin. Na místě hasiči zjistili, že hoří část (cca 13×25m) hospodářského objektu, ve které byla zaparkována zemědělská technika.

K této hale po stranách přiléhaly další dvě větší haly. V jedné bylo 2000 kusů prasat a v druhé přebývalo 64 tisíc kuřat. Hasiči se proto soustředili, aby se požár nerozšířil těmito směry. Oba chovy se podařilo uchránit, uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči při likvidaci požáru haly u Hlubočan na Vyškovsku. Autor: HZS Jihomoravského kraje

„Požár se šířil skrytě ve střešní konstrukci, kterou museli hasiči postupně rozebírat. Velitel si proto nechal vyslat na místo jednotky z 2. stupně požárního poplachu. Na místo tak dorazilo 10 hasičských jednotek a téměř 90 hasičů, kteří se střídali při bourání oplechování střechy a podhledu a vynášení materiálu před halu,“ upřesnil mluvčí.

Požár dostali hasiči pod kontrolu přibližně 30 minut po půlnoci.

„Po závěrečné kontrole termokamerou nechal velitel zásahu na místě pro dohled nad požářištěm místní dobrovolnou jednotku. Ráno pak profesionální hasiči znovu objekt zkontrolují a místo předají majiteli,“ doplnil k nočnímu požáru mluvčí hasičů.

Požár haly v zemědělském areálu na okraji Hlubočan. Autor: HZS Jihomoravského kraje

Podle vyšetřovatele se škoda způsobená požárem pohybuje kolem 1,5 milionu korun. Vyšetřování příčiny požáru nyní pokračuje. Událost vyšetřují jak krajští hasiči, tak i Policie ČR.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na