Domů Hlavní zprávy POŽÁR V KLOKÁNKU: 25 dětí a 7 dospělých osob muselo být evakuováno...

POŽÁR V KLOKÁNKU: 25 dětí a 7 dospělých osob muselo být evakuováno z Klokánku v Hostivicích

0
Sdílet
Ilustrační foto, požár-hasiči. Autor: archiv HZS OLM 2012
Ilustrační foto, požár-hasiči. Autor: archiv HZS OLM 2012

Hostivice – Deset minut po páté hodině ráno ve středu 27. dubna vyjížděli hasičské jednotky, Zdravotnická záchranná služba a policisté k nahlášenému požáru Klokánku v Hostivicích. Z budovy muselo být ihned evakuováno na 25 dětí a sedm dospělých osob.

O požáru informoval zastupující tiskový mluvčí Středočeských krajských hasičů Petr Svoboda s tím, že v době příjezdu prvních jednotek na místo události již zasahovala Zdravotnická záchranná služba a hlídka Policie ČR. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že z budovy bylo evakuováno 25 dětí a 7 dospělých osob.

„Prvotní zásah byl proveden hlídkou Policie ČR a to jedním C proudem z nástěnného hydrantu. Hasiči dále provedli pomocí přetlakové ventilace odvětraní celého prostoru. Následně byla pomocí průmyslového vysavače odsáta hasební voda ze zasažených prostorů,“ vysvětlil Svoboda.

„Pro děti byl vyslán evakuační autobus, který nakonec nebyl využit a děti se vrátily zpět do nezasažených prostorů budovy. Následně bylo předáno v rámci posttraumatické péče několik legobalíčků,“ upřesnil.

„Požárem byla zasažena místnost zhruba 6×6 metrů, škoda byla vyčíslena na 200 000 korun. Příčina vzniku požáru byla stanovena jako závada na elektroinstalaci tiskárny,“ doplnil k události mluvčí hasičů.

-jb

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar