Domů Hlavní zprávy Mohutný požár uskladněného polyuretanu ve Skrochovicích, zaměstnal osm hasičských jednotek

Mohutný požár uskladněného polyuretanu ve Skrochovicích, zaměstnal osm hasičských jednotek

0
Sdílet
Osm hasičských jednotek likvidovalo požár uskladněného polyuretanu ve Skrochovicích. Autor: HZS Moravskoslezského kraje

Skrochovice – V pátek 29. prosince 2017 večer zasahovalo osm hasičských jednotek ve Skrochovicích, místní části obce Brumovice na Opavsku, u požáru bývalého kravína s uskladněným sypkým polyuretanem. Informoval o tom krajský mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Už při příjezdu prvních jednotek k zásahu se objekt o půdorysném rozměru přibližně 20×10 metrů nacházel z poloviny v plamenech, střecha se propadla.

Hasiči zřídili na řece Opavě čerpací stanoviště a dopravovali od něj vodu kyvadlově velkokapacitními cisternami. K zásahu rovněž využili pěnu, kterou pokrývali uskladněný polyuretan.

Lokalizovat požár – tedy dostat ho pod kontrolu takovým způsobem, aby se dále nešířil – se hasičům podařilo velmi rychle, už čtvrt hodiny po ohlášení události.


ČTĚTE TAKÉ: V obci Šebetov na Blanensku hořely tři stodoly, zasahovalo několik hasičských jednotek


Dlouhou dobu pak ale zabrala samotná likvidace, uskladněný materiál dosahoval do výšky asi tří metrů a vzhledem k jeho konzistenci se jednotkám nedařilo bezpečně dostat až přímo k samotnému ohnisku. Ve spolupráci s majitelem byl tlející polyuretan postupně nakladačem vyvážen mimo zasažený objekt a proléván vodou na volném prostranství,“ uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Necelou půlhodinu po půlnoci byl požár zlikvidován. Na místě zůstala do ranních hodin na dohled místní dobrovolná jednotka z Brumovic.

Škoda byla předběžně odhadnuta na 300 tisíc korun, příčinou byla pyrotechnika odpálená v blízkosti objektu. Nikdo nebyl zraněn,“ doplnil k události mluvčí hasičů.

-sim (-red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na